Krása

Zesvětlení vlasů vitaminem C

Zesvětlení vlasů vitaminem C

Obarvila jste si vlasy a následně zjistila, že barva je až příliš tmavá? Nepropadejte panice a vyzkoušejte trik s vitaminem C pro zesvětlení. Tato metoda je bezpečná pro všechny typy vlasů. 

Recept pro vytvoření účinné směsi je jednoduchý: 

  • Rozdrťte tablety vitaminu C a následně je smíchejte se šamponem
  • Připravenou směs aplikujte na vlasy a nechte působit alespoň dvě hodiny
  • Po dvou hodinách pečlivě vymyjte pastu z vlasů
  • Pro větší zesvětlení je možné proces opakovat 

Rozdrcení tablet s obsahem vitaminu C

Tablety obsahující vitamin C jsou dostupné v lékárně či drogerii. Sáhněte po těch, které jsou bílé, čímž předejte riziku obarvení vlasů. Vložte tablety do sáčku a dle délky vlasů zvolte počet tablet v rozmezí 10-30 a sáček uzavřete. Tablety v sáčku rozdrťte válečkem na těsto na jemný prášek. Tablety můžete rozbít také v hmoždíři.

Příprava směsi a aplikace

Smíchejte prášek z rozdrcených tablet s 3-4 polévkovými lžícemi šamponu v misce. Použijte šampon, který neobsahuje žádné barevné pigmenty. Pokud máte dlouhé vlasy a větší množství prášku, použijte 5-6 polévkových lžic šamponu. Směs míchejte lžičkou, dokud se ingredience nespojí v hustou pastu, která bude mít konzistenci lepidla.

Navlhčete vlasy a aplikujte připravenou pastu rukama od kořínků až po konečky vlasů. Jakmile budete mít vrstvu směsi po celých vlasech, nasaďte si koupací čepici a nechte působit nejméně dvě hodiny.

Po uplynutí doby vymývejte pastu z vlasů po dobu alespoň pěti minut. Čím pečlivěji budete vlasy vymývat, tím světlejší budou právě díky účinkům vitaminu C. Vždy aplikujte kondicionér pro hydrataci vlasů.

Opakování procesu pro větší účinek

V případě, že chcete vlasy zesvětlit ještě více, můžete celý proces opakovat, a to až 3-4x za sebou. Pozor však dávejte na vysušení vlasů a podráždění pokožky hlavy, čemuž předejte právě aplikací vhodného kondicionéru.