Recenze

Proteinový chléb Lidl – recenze

Proteinový chléb Lidl – recenze

Máte rádi pečivo a nechcete si ho ve svém jídelníčku odpustit ani během redukční diety? Na trhu se začalo objevovat poměrně velké množství proteinových druhů pečiva, které cílí přesně na tuto poptávku. V následujícím článku vám přinášíme recenzi proteinového chlebu z Lidlu jejíž součástí je shrnutí všech jeho vlasností i naše osobní dojmy z konzumace.

První dojmy

Balení chlebu má hmotnost 200 g a uvnitř se nachází šest předkrájených kousků chleba, který na první pohled vypadá poměrně chutně. Na druhou stranu za cenu, která se pohybuje nad hranicí 30 Kč s nejedná o nikterak velkou porci a chléb logicky díky svým vlastnostem patří k dražšímu pečivu.

Složení a nutriční hodnoty

Předtím než se pustíme do naší recenze proteinového chlebu Lidl, podíváme se na jeho složení a nutriční hodnoty.

Nutriční a kalorické hodnoty na 100 gramů můžete vidět v následující tabulce:

Energetická hodnota
1258 kJ/301 kcal
Bílkoviny
29,4 g
Sacharidy
9,5 g
Cukry
3,1 g
Tuky
14,1 g
Nasycené mastné kyseliny
1,7 g
Vláknina
9,2 g
Sůl
1,34 g

Pokud se v oboru fitness orientujete, je vám z výše uvedené tabulky na první pohled jasné, že chléb zcela bez diskuze představuje zdravější alternativu k běžnému pečivu. Zejména je u něj podstatně navýšený podíl bílkovin a naopak snížený objem sacharidů.

Na druhou stranu ze složení zjistíme přítomnost lepku a stop mléka vajec, či ořechů, takže v případě, že jste alergičtí na jakoukoliv z těchto surovin nebo se řadíte mezi vegany, chléb pro vás vhodný nebude.

Chuť

Vnímání chuti je samozřejmě velmi subjektivní a tak mohou být vaše dojmy naprosto rozdílné. Mě však u proteinového chlebu z Lidlu chuť příjemně překvapila. Výrobek je měkký, ale zároveň se nedrolí a tak si ho můžete čímkoliv snadno namazat. Uvnitř a na okraji chlebu se nachází celozrnná semínka, která dodávají chlebu další specificitu a celkově ho hodnotím velmi pozitivně.

Mohlo by vás také zajímat: Recenze proteinové zmrzliny Míša

Závěr

Chléb nás v redakci potěšil zejména svojí chutí. Je měkký, snadno se připravuje a díky svým nutričním hodnotám se hodí jako zdravější alternativa běžného pečiva. Nemůžete od něj čekat zázraky a samozřejmě je stále nutné u něj počítat s příjmem určitého množství sacharidů, ale jeho občasná konzumace by vám uškodit neměla. Relativní slabiny tak spatřujeme snad jen ve vyšší ceně a přítomnosti alergenů jako je lepek.


Klady

+ Chuťově dobrý

+ Měkký

+ Zdravější alternativa běžného pečiva

Zápory

– Vyšší cena

– Nevhodnost pro vegany a celiaky


Zdroje

Health.com