Krása

Přechod na šedivé vlasy

Přechod na šedivé vlasy

Rozhodla jste se pro přirozeně šedé vlasy? V takovém případě vám s největší pravděpodobností nebude nestačit jen nechat žít šediny vlastním životem. Co pro přechod na šedé vlasy musíte udělat?

Nejdůležitější je zbavit se pigmentu

První šediny vás mohou zastihnout relativně brzy, už kolem 30. narozenin. Nejste přitom na příštích několik desítek let odkázána na používání barev na vlasy, které budou imitovat váš přirozený odstín. I šedé vlasy mohou být stylové a trendy.

V takovém případě máte v zásadě dvě možnosti: Tou první je už zmíněný přechod přirozený. V takovém případě ale budete poměrně dlouhou dobu muset zvládnout vlasy, které budou napůl ve vašem přirozeném odstínu a šedé zůstanou jen částečně.

V případě, že chcete být šedovláskou okamžitě, neobejdete se bez zásahu zkušeného kadeřníka. Vlasy je potřeba kompletně odbarvit, tedy zbavit jejich přirozeného pigmentu. Kromě plošného odbarvení můžete zvolit i techniku postupného zesvětlování formou melíru.

Svěřte se zkušenému kadeřníkovi

Ostatně přirozeně se šedé vlasy objevují právě tehdy, pokud v nich s věkem ubývá pigment čili vlasové barvivo, které se tvoří v melanocytech vlasových kořínků. Pakliže tak nechcete čekat na to, až tento proces zvládne příroda sama, musíte své kštici jednoduše „pomoci“ chemickou cestou.

Po kompletním odbarvení je navíc nutné z vlasů i zcela „vyzmizíkovat“ nažloutlé tóny. K tomu vám pomůže aplikace šedého nebo stříbrného toneru.

Přechod na šediny tak vyžaduje jednoznačně ruku zkušeného kadeřníka. Ten se navíc postará o to, že i když výsledek ještě nebude plně podle vašich představ, jednoznačně bude i v mezidobí nositelný. Podle výchozího stavu vlasů se může totiž jednat i o poměrně náročný úkol.

Vše záleží na původním odstínu vlasů a také na tom, zda a jak jste si vlasy před přechodem na šedou barvila. To znamená, zda jste chodila ke kadeřníkovi, barvila se sama barvou z drogerie, máte barvu nanesenou v délkách nebo pouze v odrostech.