Nezařazené

Mahagonová barva na vlasy – komu sluší?

Mahagonová barva na vlasy – komu sluší?

Chcete zaručeně zaujmout originální přesto velmi slušivou barvou na vlasy? Zkuste mahagon, který je k dostání v mnoha různých odstínech a hodí se jak pro zralé ženy, tak i pro mladší ročníky. Jestli je mahagonová barva vhodná i pro vás, se dočtete v následujícím článku.

Komu sluší mahagonová barva

Mahagonová barva je považována za velmi módní barevný odstín, který dodá ženě šmrnc a noblesu. Je vhodná pro ženy všech věkových kategorií a vypadá dobře na krátkém i dlouhém střihu vlasů. Nesluší však úplně každému. 

Mahagon nejvíce sedí majitelkám tmavšího odstínu pleti s hnědýma očima, které mají přirozenou barvu vlasů hnědou nebo lehce zrzavou. Mahagonová barva vlasů také vypadá pěkně na ženách s bledou pletí a zelenýma očima nebo na přirozených zrzkách.

Pro koho naopak není vhodná 

Mahagon se nedoporučuje majitelkám velmi světlé až průsvitné namodralé pokožky, protože pleť poté vypadá nezdravě bledá. Na tento odstín barvy vlasů také raději zapomeňte, pokud máte problematickou pleť se sklony k akné či jiné kožní problémy. Mahagon totiž může nepříznivě opticky zvýraznit vady pleti – jako je např. zarudnutí v obličeji, pihy, cévky, ekzém, stařecké skvrny apod.

Přehled mahagonových odstínů

  • temný mahagon – obsahuje červené a oranžové tóny, vhodný pro ženy s tmavším odstínem pleti a hnědýma očima
  • měděný (kaštanový) mahagon – velmi módní a populární odstín, nejlépe opět sedí dívkám s tmavší pletí a hnědýma nebo výraznýma modrýma očima
  • světlý (zlatý) mahagon – má zlatavý nádech, vhodný také pro ženy se světlejší pletí

Rada na závěr

Pro docílení přirozeného vzhledu je vhodné vybírat odstín barvy co nejvíce blízký vaší přirozené barvě vlasů. Barva se lépe na vlasech chytne a bude intenzivnější. Pro zachování dobře vypadající barvy odborníci radí barvit se každých 4 – 5 týdnů. Vyplatí se investovat do profesionálních barev, které obsahují kvalitní pigmenty a další přísady, které zajistí delší životnost barvy a zdravější vzhled vašich vlasů.