Výživa a doplňky

Krupicová kaše před kolonoskopií

Krupicová kaše před kolonoskopií

Čeká vás vyšetření na kolonoskopii a nevíte, zda je krupičná kaše vhodný pokrm v rámci stravovacího režimu? Připravili jsme pro vás článek kde zodpovíme, jestli je krupicová kaše před kolonoskopií přijatelná.

Záleží na odstupu od vyšetření

Vzhledem k tomu, že příprava na kolonoskopické vyšetření by měla být rozdělena do několika fází, záleží na tom, v jaké z nich chcete krupicovou kaši zařadit.

Dva nebo dokonce tři dny před vyšetřením se totiž doporučuje přejít na stravu tvořenou zejména kašovitými jídly, které se rychleji tráví. Mezi ně samozřejmě patří i krupičná kaše a může tak představovat jednu z vhodných alternativ. Doplnit ji můžete například pudingem, mléčnou rýží, bramborovou kaší nebo bezmasými vývary.

Naopak nevhodná je podle většiny zdrojů konzumace jídla den před vyšetřením. V tuto dobu už se obvykle doporučuje požít pouze snídani a během zbytku dne přijímat pouze tekutiny. V této fázi byste tak samozřejmě měli vynechat i krupičnou kaši. Pokud vás zajímá, jak je to před kolonoskopickým vyšetřením s pitím kávy, doporučujeme vám také náš další článek ve kterém jsme se o této problematice více rozepsali.

Poraďte se se svým lékařem

Zmíněné termíny a doporučení jsou uváděny univerzálně, ale velmi záleží i na konkrétních podmínkách. Navíc se doporučení liší i mezi jednotlivými zdravotními zařízeními a tak je vždy ideální konzultovat vaši specifickou situaci s lékařem. Pacientům se navíc před kolonoskopií poskytuje příručka obsahující všechny důležité informace včetně doporučení ke stravování, takže je velmi vhodné se držet těchto informací.

Zdroj: Health.harvard.edu