Zdraví

Komu sluší měděná barva vlasů

Komu sluší měděná barva vlasů

Přemýšlíte o tom, že byste se nechali obarvit na jeden ze široké skály odstínu zrzavé, ale nevíte, zda vám bude slušet? Jistě vás potěší, že zrzavá sluší všem, avšak každému trochu jiná.

Správný odstín červené

Zrzavá sluší všem bez výjimek. Stačí najít pouze správný odstín pro váš tón pleti. Světlá pleť, pihy a světlé oči se nejlépe hodí k jahodové blond a měděným odstínům. Lidem s tmavými oči a se studenějšími tóny pleti sedí odstíny s hlubšími sytě červenými až fialovými tóny. K rozpoznání ideálního odstínu vám mohou pomoci i barevné skvrny na vašich duhovkách. Zlato-žluté skvrny na duhovce znamenají, že vám budou lichotit teplejší odstíny. Studené modré nebo hnědé skvrny znamenají, že je pro vás skvělou volbou studenější červená. 

Odstín zrzavé Komu bude slušet
Zlatá/měděná barva pleť se žlutými podtóny
Oranžový odstín neutrální podtón pleti
Rose gold opálená pokožka
Červený odstín olivová pleť
Zrzavá do hněda teplý nebo růžový podtón pleti

Určete svůj podtón pleti

Jak vám už napověděla výše uvedená tabulka, rozlišujeme různé podtóny pleti:

  • Studený: červená a růžová s namodralými odlesky
  • Teplý: žluté, broskvové a zlaté odstíny
  • Neutrální: olivový nebo mix výše uvedených odstínů

Pro určení svého podtónu vám může pomoci například barva vašich žil nebo šperky, které preferujete. 

Pokud jsou vaše žíly na pohled nazelenalé, můžete mít teplé podtóny. Lidé s modrými nebo nafialovělými žilkami mají obvykle chladnější podtóny. Pokud máte neutrální podtóny, mohou se vaše žíly jevit jako bezbarvé nebo odpovídat barvě vaší pleti.

Pokud se domníváte, že vám více sluší zlaté doplňky, je pravděpodobné, že budete mít teplé nebo olivové podtóny. Stříbro, platina a růžové zlato mají totiž tendenci lichotit chladnějším podtónům. Pokud vám sluší stříbrné i zlaté doplňky, pak máte s nejvyšší pravděpodobností neutrální podtón pleti.