Zdraví

Jak vypadá bradavice na noze

Jak vypadá bradavice na noze

Bradavice mohou být velmi nepříjemné, bolestivé a esteticky nežádoucí. Jedním z druhů bradavic jsou tak zvané bradavice plantární, které se vyskytují především na chodidlech. V následujícím článku si popíšeme jejich specifikace a odpovíme vám na otázku, jak vypadá bradavice na noze.

Základní rysy

Plantární bradavice často vypadají jako skvrny silné, mozolnaté kůže kruhového tvaru. Zmíněné skvrny mohou mít na povrchu drobné červené tečky, které jsou vytvořeny kousky zaschlé krve. Nejčastěji jsou bradavice na noze plochého tvaru a vrůstají dovnitř, protože je na ně vytvářen tlak plynoucí z chůze, který zároveň často způsobuje bolest.

Bradavice tohoto typu se mohou vyskytovat samostatně nebo vytvářet další „satelitní“ bradavice, které vyrůstají na místě s malým prostorovým rozmezím a tvoří shluky.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho se hojí vypálená bradavice

Další příznaky

Mezi nejčastější příznaky bradavic na noze patří také:

  • Léze na spodní části chodidla
  • Tvrdé mozolnaté skvrny
  • Viditelné malé sražené krevní cévy, které vypadají jako černé skvrny
  • Bolest nebo citlivost nohou při chůzi nebo stání

Návštěva lékaře a odborné stanovisko

Pokud si nejste jistí, zda na chodidle máte skutečně bradavici nebo nevíte, jak efektivně zajistit její odstranění, bude nejvhodnějším řešením návštěva doktora. Ten vám pomůže s individuální diagnostikou a zajištěním nejvhodnějšího způsobu léčby. Přestože se totiž nejedná o vážný zdravotní problém, mohou specifikace vyžadovat odborné lékařské stanovisko.

Zdroj: unionfootcare.com