Zdraví

Jak spát se sádrou na ruce

Jak spát se sádrou na ruce

Sádra může zajistit správné hojení lokálních poranění a urychlit proces léčebné nápravy. Bohužel její nošení zároveň značně ovlivňuje mobilitu pacienta a často způsobuje nepříjemnosti. V následujícím článku vám přinášíme několik tipů, jak spát se sádrou na ruce.

Najděte správnou pozici

Na hlavní otázku si odpovíme hned v samém začátku našeho článku. První a nejdůležitější zásadou spánku se sádrou na ruce by mělo být zajištění toho, aby zlomena paže byla zvednutá v pozici nad srdcem. Díky tomu zabráníte intenzivnímu prokrvování a vytváření nadměrného otoku.

Ideální pozici může být například leh na zádech s polštářem položeným na hrudníku na který uložíte paži. Další možností je položení paže vedle těla opět s využitím podpěry polštářem.

Zamezte pohybu

Po dosažení správné polohy byste se měli snažit v ní vydržet pokud možno celou noc. To může být pro některé jedince, kteří mají tendenci se ve spánku nadměrně pohybovat velmi náročné. Z tohoto důvodu je vhodné vytvořit například bariéru z polštářů nebo peřin, která zabrání významnějším pohybům během spánku a udrží vás ve správné pozici, která je pro vás nejvhodnější.

Mohlo by vás také zajímat: Jak spát se sádrou na noze

Poraďte se s doktorem

Každý případ je individuální a vždy záleží na konkrétních specifikacích daného zranění. Nejlepší variantou je tedy navázání kontaktu s vaším ošetřujícím lékařem, který by vám měl doporučit celkové zásady správného zacházení s postiženým místem a mimo jiné dát i tipy na ideální pozice ve spánku.

Zdroj: advancedortho.net