Další

Jak přibrat 10 kg za měsíc

Jak přibrat 10 kg za měsíc

Do redakce nám nedávno dorazila otázka „Jak přibrat 10 kg za měsíc“. Přestože rychlé přibírání ani hubnutí tělesné hmotnosti nepodporujeme, rozhodli jsme se o tomto tématu sepsat informační článek, který vám představí základní souvislosti a možná vás i odradí od postupů, které by mohly mít negativní dopad na vaše zdraví.

Kalorický přebytek a deficit

Hned na začátek článku si musíme vysvětlit základní fungování principu nabírání hmotnosti nebo jejího hubnutí. Zcela zjednodušeně je možné konstatovat, že tělesnou hmotnost budete nabírat v okamžiku, kdy přijmete více energie, než ve skutečnosti vydáte. Celkový počet kalorií z vámi konzumované stravy tedy převýší celkový výdej z veškerých denních aktivit. Podle toho, jak výrazný bude váš kalorický přebytek, bude determinována také rychlost nabírání.

Mohlo by vás také zajímat: Nejúčinnější dieta na světě

Správná rychlost nabírání a kvalita nabírané hmoty

Z výše uvedeného je tedy patrné, že přibírat můžete téměř jakýmkoliv tempem pouze v závislosti na tom, jak aktivní je váš životní styl a kolik přijímáte kalorii. Problémem je však fakt, že pokud se rozhodnete na váze nabírat zběsilým tempem, většina této hmotnosti bude uložena do tukových zásob a vám se tak zhorší nejen fyzická kondice a zdravotní stav, ale také vizuální dojem z postavy.

Upřednostněte raději dlouhodobější směřování

Nyní je vám tedy již pravděpodobně jasné, že ptát se, jak přibrat 10 kg za měsíc, není ani zdaleka v souladu se zdravým životním stylem. Pro nabírání je mnohem vhodnější zvolit dlouhodobou cestu s mírným kalorickým přebytek. Pomocí něj můžete nabírat správným tempem (například 2 kg za měsíc). Díky tomu budete schopni udržet odpovídající kvalitu nabírané hmoty a zajistit si chtěné výsledky.

Zdroj: Wikihow.com