Zdraví

Co nemá rád svrab

Co nemá rád svrab

Máte svrab a chcete se ho co nejrychleji zbavit? V redakci se nám začaly množit otázky na téma „Co nemá rád svrab“, a tak jsme se rozhodli sepsat krátký článek informující o procesech, které by vám mohly být při jeho odstranění nápomocné.

Navštivte doktora

Ještě než se pustíme do doporučení konkrétních postupů, které mohou s léčbou svrabu pomoci, je důležité uvést, že v každém případě byste měli při podezření na svrab navštívit lékaře a nespoléhat se pouze na domácí léčbu. Následné postupy by měly být vždy konzultovány a sloužit pouze jako podpora léčebného procesu stanoveného doktorem. Pomoci vám může například:

  • sluneční paprsky
  • prevence suché kůže
  • zdravá strava a vynechání alkoholu
  • eliminace stresu

Sluneční paprsky

Svrab nemá rád záření, které se používá k jeho léčbě. Dobrou zprávou pro vás proto je, že ho můžete vystavovat slunečním paprskům, které urychlí léčbu. Je však nutné brát v potaz, že přímé vystavení slunečním paprskům představuje jiná zdravotní rizika, takže byste to s pobytem na slunci neměli přehánět a vždy byste ho měli konzultovat s lékařem.

Ošetření suchých a poškrábaných míst

Na suchá a poškrábaná místa můžete použít speciální krémy dostupné v lékárně. Ty mohou pomoci urychlit hojení.

Zdravá strava a vynechání alkoholu

Zdravá strava a zdravý životní styl obecně mohou poměrně výrazně urychlit léčbu svrabu. Vyvážený poměr makroživin, správný kalorický příjem a zejména dostatek vitamínů hraje důležitou roli. Při léčbě byste se také měli vyhnout alkoholu a kouření.

Eliminace stresu

Stejně jako každá další choroba se může i svrab lépe šířit díky psychické nerovnováze pacienta. Pokuste se proto redukovat stres na minimum, dostatečně odpočívejte a nechte svému tělu prostor na regeneraci.

Zdroj: healthline.com